به دیجیتال ارز خوش آمدید

Blog

ارز رمزی چیست؟

دستورالملی برای تازه وارد ها

ارز رمزی یک ارز دیجیتال یا مجازی می­باشد که به عنوان یک ابزار مبادله طراحی شده است. این ارز از رمزنگاری برای امن نمودن و تأیید اعتبار معاملات و همچنین برای کنترل واحدهای جدیدی از یک ارز رمزی خاص استفاده می­کند. اساسا، ارزهای رمزی ورودی­های محدودی در یک پایگاه داده هستند بطوری که هیچ کس نمی­تواند آن را تغییر دهد مگر اینکه شرایط خاصی ایجاد شود.

 

تاریخچه

تلاش های زیادی برای ایجاد یک ارز دیجیتال در دهه ۹۰ میلادی انجام شده است. سیستم هایی مانند Flooz، Beenz و DigiCash در بازار ظهور پیدا کردند، اما به ناچار شکست خوردند. دلایل مختلفی برای این شکست ها وجود داشت، که می­توان به تقلب، مشکلات مالی و حتی تنش بین کارمندان شرکت ها و کارفرماهای آنها اشاره کرد.

قابل ذکر است که تمام این سیستم­ها از یک رویکرد شخص ثالث مورد اعتماد استفاده می­کردند، به این معنی که شرکت­های پشت سر آنها (ارزهای دیجیتال) به عنوان شخص ثالث معاملات را تضمین و تسهیل می­کردند. با توجه به شکست این شرکت­ها، ایجاد یک سیستم پول نقد دیجیتال برای مدت طولانی یک شکست قلمداد می­شد.

سپس، در اوایل سال ۲۰۰۹، یک برنامه نویس ناشناس یا گروهی از برنامه نویسان تحت عنوان مستعار ساتوشی ناکاموتو بیت کوین را معرفی کرد. ساتوشی بیت کوین را به عنوان یک سیستم پول نقد الکترونیکی نظیر به نظیر معرفی کرد. این سیستم کاملا غیر متمرکز است، به این معنی که هیچ سروری وجود ندارد و هیچ نهاد کنترل کننده مرکزی در آن وجود ندارد. این مفهوم شباهت زیادی به شبکه­های نظیر به نظیر برای اشتراک گذاری فایل دارد.

یکی از مهم­ترین مشکلاتی که هر شبکه پرداختی می بایست آن را حل کند مسئله خرج دوباره است. این یک تکنیک جعلی برای خرج کردن یک مبلغ به میزان دوبرابر است. راه حل سنتی این مسئله یک شخص ثالث مورد اعتماد بود، یک سرور مرکزی، که سوابق مربوط به موجودی­ها و معاملات را حفظ می کرد. با این حال، این روش اصولا همیشه دارای یک مرجع ذیصلاح بود که کنترل سرمایه و تمام اطلاعات شخصی شما را در دست داشت.

در یک شبکه غیر متمرکز مانند بیت کوین، هر شرکت کننده ای باید این کار را انجام دهد. این کار از طریق بلاکچین صورت می­گیرد، که یک دفتر کل عمومی می­باشد که تمام معاملات رخ داده در شبکه را در خود داشته و برای همه قابل دسترس است. بنابراین، هر کس در شبکه می تواند موجودی هر حساب را ببیند.

هر تراکنش یک فایل است که شامل کلیدهای عمومی فرستنده و گیرنده (آدرس های کیف پول) و مقدار سکه­های منتقل شده است. همچنین معامله باید توسط فرستنده از طریق کلید خصوصی­اش امضا شود. همه این موارد رمزنگاری پایه­ای است. در نهایت، معامله در شبکه پخش می شود، اما ابتدا باید تایید شود.

در یک شبکه رمز ارزی، تنها معدنچیان می توانند با حل پازل رمزنگاری، معاملات را تایید کنند. آنها معاملات را انجام می دهند، و آنها را از نظر قانونی تایید و در سراسر شبکه گسترش می­دهند. پس از آن هر گره شبکه، آن را به پایگاه داده خود اضافه می کند. هنگامی که معامله تایید شد غیر قابل جعل و غیر قابل برگشت می شود و معدنچی پاداشی را به همراه هزینه­های (کارمزدهای) معامله دریافت می­کند.

اساسا، هر شبکه ارز رمزی بر اساس توافق کامل همه شرکت کنندگان در مورد میزان موجودی­های صحیح و معاملات قانونی (مشروع) می­باشد. اگر گره­های شبکه بر سر یک موجودی با هم در اختلاف داشته باشند، سیستم اساسا شکست خواهد خورد. اما، یک سری قوانین پیش ساخته و برنامه ریزی شده در شبکه وجود دارد که مانع این اتفاق می شود.

ارزهای رمزی به این دلیل به این نام شناخته می شوند که فرایند حفظ توافق عمومی از طریق رمزنگاری قوی تضمین شده است. این موضوع، همراه با عوامل ذکر شده، باعث ایجاد شخص­های ثالث و اعتماد کورکورانه به عنوان یک مفهوم کاملا افزونه می شود.

 

چه کاری می توانید با ارز رمزی انجام دهید؟

خرید کالاها

در گذشته، تلاش برای پیدا کردن یک تاجر که ارز رمزی را بپذیرد اگر غیر ممکن نبود بسیار دشوار بود. این روزها، وضعیت کاملا متفاوت است.

تعداد زیادی از بازرگانان، آنلاین و آفلاین، بیت کوین را به عنوان یک شکل از پرداخت قبول دارند. این بازرگانان شامل خرده­فروشان آنلاین بزرگی مانند Overstock و Newegg تا مغازه­ها، کافه­ها و رستوران­های کوچک می باشد. بیت کوین می تواند برای پرداخت هزینه هتل­ها، پروازها، جواهرات، برنامه­ها، قطعات کامپیوتر و حتی مدرک دانشگاهی استفاده شود.

دیگر ارزهای دیجیتال مانند Litecoin، Ripple، Ethereum و غیره هنوز به طور گسترده­ای پذیرفته نشده­اند. با این وجود شرایط رو به بهبود است بطوری که شرکت اپل حداقل ۱۰ نوع ارز رمزی مختلف را به عنوان یک شکل پرداخت قابل قبول در Store App دارد.

مطمئنا کاربران ارزهای رمزی غیر از بیت کوین همیشه می توانند کوین­های خود را با بیت کوین معامله کنند. علاوه بر این، وب سایت­هایی مانند Gift Card تقریبا ۲۰ ارز رمزی متفاوت را می پذیرد. از طریق کارت های هدیه، شما می توانید هر چیزی را با یک ارز رمزی خریداری کنید.

در نهایت می­توان بیان کرد که بازارهایی مانند Bitify و OpenBazaar وجود دارند که تنها ارز رمزی را قبول می کنند.

 

سرمایه گذاری

بسیاری از مردم بر این باورند که ارز رمزی بهترین فرصت سرمایه گذاری در حال حاضر است. در واقع، داستان­های بسیاری درباره افرادی که از طریق سرمایه گذاری در بیت کوین میلیونر شده اند وجود دارد. بیت کوین شناخته ترین ارز دیجیتال تا به امروز بوده است و تنها در سال گذشته ارزش یک بیت کوین به ۸۰۰ دلار رسید. در ماه نوامبر سال ۲۰۱۷، قیمت یک بیت کوین بیش از ۷۰۰۰ دلار شد.

Ethereum، شاید دومین ارز رمزی معتبر باشد، که سریع ترین افزایشی که یک ارز دیجیتال تا به امروز از خود نشان داده را به ثبت رسانده است. از ماه مه سال ۲۰۱۶، ارزش آن حداقل ۲۷۰۰ درصد افزایش یافته است. هنگامی که این ارز با تمام ارز­های رمزی ترکیب می شود،  مشاهده می­شود که بازار سرمایه خود را از اواسط سال ۲۰۱۳ به بیش از ۱۰۰۰۰درصد افزایش داده­اند.

با این حال، باید به این نکته توجه کرد که ارزهای رمزی سرمایه گذاری­هایی با ریسک بالا هستند. تغییر ارزش بازار آنها مثل هیچ دارایی دیگری نیست. علاوه بر این، تا حدی کنترل نشده­ بوده و در برخی حوزه­های قضایی در معرض خطر غیر قانونی شدن قرار دارند؛ و هر مبادله ارز رمزی پتانسیل هک شدن را دارد.

اگر تصمیم گرفتید در ارز رمزی سرمایه گذاری کنید، بیت کوین مسلما هنوز هم یکی از بهترین­ها می­باشد. با این حال، در سال ۲۰۱۷، سهم آن در بازار ارز رمزی به میزان قابل توجهی از ۹۰ درصد به ۴۰ درصد کاهش یافته است. گزینه­های زیادی در حال حاضر در دسترس هستند، که برخی از کوین­ها متمرکز بر حریم خصوصی بوده، دیگر موارد نسبت به بیت کوین کمتر باز و غیر متمرکز بوده و برخی از آنها کاملا کپی شده از بیت کوین هستند.

در حالی که خرید بیت کوین­ها بسیار آسان است (مبادلات متعددی وجود دارد که با بیت کوین تجارت می کنند) اما دیگر ارزهای رمزی به آسانی قابل خرید نیستند. با این حال، این وضعیت با مبادلاتی مانند Kraken، BitFinex، BitStamp به آرامی رو به بهبود بوده و بسیاری دیگر شروع به فروش Litecoin، Ethereum، Monero، Ripple و غیره کرده­اند. همچنین روش­های دیگری نیز وجود دارد، به عنوان مثال، شما می توانید با یک فروشنده به صورت رودررو معامله کنید یا از یک ATM Bitcoin استفاده کنید.

هنگامی که ارز رمزی خود را خریداری کردید، شما باید راهی برای ذخیره آن داشته باشید. تمام مبادله کنندگان مهم خدمات کیف پول را ارائه می دهند. اگرچه ممکن است این روش راه مناسبی باشد، اما بهتر است دارایی­های خود را در یک کیف پول آفلاین در هارد دیسک خود ذخیره کرده یا حتی در کیف پول سخت افزاری سرمایه گذاری کنید. این امن ترین راه ذخیره کوین­های شماست و به شما امکان کنترل کامل دارایی هایتان را می دهد.

همانند سرمایه گذاری دیگر، شما باید توجه زیادی به ارزش بازار ارزهای رمزی و اخبار مربوط به آنها را داشته باشید. Coinmarketcap یک راه حل یکپارچه برای پیگیری قیمت، حجم، چرخه­ی عرضه و سرمایه گذاری بازار ارزهای رمزی موجود است.

بسته به حوزه­ی قضایی که در آن زندگی می کنید، هنگامی که سود یا زیانی را در سرمایه گذاری ارز رمزی کسب می کنید، ممکن است لازم باشد که آن را در گزارش مالیاتی خود قرار دهید. از لحاظ مالياتي، ارزهای رمزی در کشورهای مختلف کاملا متفاوت هستند. در ایالات متحده، خدمات درآمد داخلی تصریح کرده است که بیت کوین­ها و دیگر ارزهای دیجیتال باید به عنوان دارایی و نه ارز مالیاتشان پرداخت شود. برای سرمایه گذاران، این مسئله به این معنی است که سود و زیان بلند مدت معامله ارز رمزی در هر نرخ سرمایه گذاری قابل قبول، شامل مالیات می باشد که میزان آن حداکثر ۱۵ درصد است.

 

استخراج

معدنچیان بخش مهمی از هر شبکه ارز رمزی هستند و همانند داد و ستد، استخراج نیز یک سرمایه گذاری می­باشد. اساسا، معدنچیان خدمات ساماندهی دفاترکل را برای جوامع مربوط به خود ارائه می­دهند. آنها از توانایی محاسبات خود برای حل پازل­های رمزنگاری پیچیده­ای استفاده می­کنند که برای تأیید یک معامله و ثبت آن در یک دفتر کل عمومی توزیع شده به نام بلاکچین لازم است.

یکی از نکات جالب در مورد استخراج این است که دشواری پازل­ها دائما در حال افزایش است و با تعداد افرادی که سعی در حل آن دارند ارتباط دارد. بنابراین، هر چه یک ارز رمزی محبوب­تر شود، افراد بیشتری در پی استخراج آن می روند، و روند کار سخت­تر می شود.

بسیاری از مردم با استخراج بیت کوین سرمایه زیادی به دست آورده­اند. در گذشته، شما می توانستید با استفاده از کامپیوتر خود و یا حتی یک لپ تاپ قدرتمند پول قابل توجهی از استخراج به دست آورید. این روزها استخراج بیت کوین در صورتی می تواند سودمند باشد که شما مایل به سرمایه گذاری در سخت افزارهای استخراج صنعتی باشید. البته، این موضوع هزینه­های برق عظیمی در پی خواهد داشت.

در حال حاضر، Litecoins، Dogecoins و Feathercoinsare با توجه به هزینه­های مقرون به صرفه خود، برای تازه واردها بهترین ارزهای رمزی می باشند. برای مثال، با توجه به ارزش فعلی Litecoins، شما ممکن است روزانه با استفاده از سخت افزار مصرف کننده (سخت افزارهای معمول استفاده شده توسط افراد عادی) مقداری بین ۵۰ سنت تا ۱۰ دلار درآمد کسب کنید.

اما معدنچیان چگونه سود می کنند؟ هر چه قدرت محاسباتی آنها بیشتر باشد، شانس بیشتری برای حل پازل­های رمزنگاری دارند. هنگامی که یک معدنچی موفق به حل پازل می شود، پاداش و همچنین هزینه معامله دریافت می­کند.

هر چه یک ارز رمزی جذابیت بیشتری داشته باشد، استخراج سخت­تر می شود و مقدار کوین­هایی که به عنوان پاداش دریافت می­کنید کمتر می شود. برای مثال، هنگامی که بیت کوین برای اولین بار ایجاد شد، پاداش استخراج موفق ۵۰ بیت کوین بود. در حال حاضر پاداش ۱۲٫۵ بیت کوین است. این اتفاق به این علت رخ داد که شبکه بیت کوین بصورتی طراحی شده است که فقط ۲۱ میلیون کوین در گردش می تواند وجود داشته باشد.

تا ماه نوامبر ۲۰۱۷، تقریبا ۱۷ میلیون بیت کوین استخراج و توزیع شده است. با این حال، هر چه پاداش کوچک و کوچکتر می­شود، هر بیت کوین استخراج شده ظاهرا ارزش بیشتری پیدا می کند.

همه این عوامل باعث می شود که استخراج ارزهای رمزی یک مسابقه تسلیحاتی بسیار رقابتی باشد که به متقاضیان اولیه جایزه می­دهد. با این حال، بسته به اینکه در کجا زندگی می کنید، سود حاصل از استخراج می تواند مشمول مقررات مالیاتی و قوانین انتقال پول شود. در ایالات متحده، FinCEN دستورالعملی را صادر کرده است که بر اساس آن استخراج ارزهای رمزی و تبدیل آنها با ارزهای مسطح می­تواند به عنوان انتقال پول درنظر گرفته شود. این موضوع بدان معنی است که  ممکن است نیاز باشد که معدنچیان ممکن است قوانین و مقررات ویژه مربوط به این نوع فعالیت ها را بپذیرند و خود را با آنها تطبیق دهند.

 

پذیرش به عنوان پرداخت (برای کسب و کار)

اگر تصور می کنید مالک یک کسب و کار هستید و اگر به دنبال مشتری­های بالقوه جدید هستید، پذیرش ارزهای رمزی به عنوان یک روش پرداخت می­تواند یک راه حل برای شما باشد. علاقه به ارزهای رمزی قبلا هرگز بالا نبوده و هر روز افزایش می یابد. در کنار افزایش علاقه به این موضوع، تعداد خودپردازهای رمزی موجود در سراسر جهان نیز افزایش می یابد. Coin ATM Radar در حال حاضر تقریبا ۱۸۰۰ دستگاه خودپرداز در ۵۸ کشور را به ثبت رسانده است.

اول از همه، شما باید به مشتریان خود اطلاع دهید که کسب و کار شما کوین­های رمزی را قبول می کند. به سادگی با قرار دادن یک علامت در کنار صندوق پول نقدی خود این کار را انجام دهید. سپس پرداخت­ها می توانند با استفاده از پایانه­های سخت افزاری، برنامه­های لمسی یا آدرس­های کیف پول از طریق کدهای QR پذیرفته شوند.

سرویس­های مختلفی وجود دارد که می توانید از آنها برای قبول پرداخت از طریق ارزهای رمزی استفاده کنید. به عنوان مثال، CoinPayments در حال حاضر بیش از ۷۵ ارز مختلف دیجیتال را قبول می کند، و فقط ۰٫۵ درصد از هزینه هر یک از معاملات را به عنوان کارمزد برداشت می­کند. سایر سرویس­های محبوب عبارتند از Cryptonator، CoinGate و BitPay، که BitPay تنها بیت کوین­ها را قبول می کند.

در ایالات متحده، بیت کوین و دیگر ارزهای رمزی به عنوان یک ارز مجازی قابل تبدیل شناخته شده­اند، که به معنی پذیرش آنها به عنوان یک شکل از پرداخت دقیقا مشابه پذیرش پول نقد، طلا یا کارت هدیه است.

به دلیل رعایت اهداف مالیاتی، کسب وکارهای وابسته قبول کننده­ی ارزهای رمزی که به ایالات متحده وابسته هستند باید مرجع فروش، مبلغ دریافت شده بر حسب یک ارز خاص و تاریخ معامله را ثبت کنند. اگر مالیات فروش قابل پرداخت باشد، مبلغ پرداختی بر اساس میانگین نرخ مبادله در زمان فروش محاسبه می شود.

قانونی بودن ارزهای رمزی

هر چه ارزهای رمزی رشد بیشتری می کنند، سازمان­های قانونی، مقامات مالیاتی و تنظیم کننده­های قوانین در سراسر جهان به دنبال درک مفهوم کوین­های رمزنگاری و اینکه دقیقا در کجای مقررات موجود و چارچوب­های قانونی قرار دارند، می باشند.

با معرفی بیت کوین، به عنوان اولین ارز رمزی، یک الگوی کاملا جدید ایجاد شد. ارزهای دیجیتالی غیر متمرکز و مستقل که در هیچ فرم و یا شکل فیزیکی وجود ندارد و توسط هیچ یک از مؤسسات انحصاری کنترل نمی شوند یک همهمه و بلوا در میان قانون­گذاران ایجاد کرده­اند.

نگرانی­های زیادی در مورد ماهیت غیرمتمرکز ارزهای رمزی و توانایی آن­ها برای استفاده شدن به صورت تقریبا ناشناس وجود دارد. مقامات در سراسر جهان نگران درخواست ارزهای رمزی از سوی تاجران غیرقانونی کالاها و خدمات هستند. علاوه بر این، نگران استفاده از آنها در طرح­های پولشویی و فرار مالیاتی می­باشند.

در ماه نوامبر سال ۲۰۱۷، بیت کوین و دیگر ارزهای دیجیتال تنها در بنگلادش، بولیوی، اکوادور، قرقیزستان و ویتنام غیرقانونی بوده اند، و چین و روسیه نیز به دنبال ممنوعیت آنها می­باشند. با این وجود، سایر حوزه های قضایی، استفاده از ارزهای رمزی را تا کنون غیرقانونی قلمداد نکرده­اند، اما قوانین و مقررات مرتبط با آننها بسته به هر کشور ممکن است بسیار متفاوت باشد.

رایج­ترین ارزهای رمزی

 • Bitcoin – اولین ارز رمزی که آن را آغاز کرد.
 • Ethereum – یک ارز قابل برنامه ریزی تورینگ-کامل است که به توسعه­دهندگان این امکان را می دهد تا برنامه­های کاربردی و تکنولوژی­های مختلف توزیع شده­ای که با بیت کوین کار نمی کنند را ایجاد کنند.
 • Ripple – بر خلاف بسیاری از ارزهای رمزی، از بلاک چین برای رسیدن به یک توافق کلی در شبکه برای معاملات استفاده نمی­کند. در عوض، یک فرایند توافق یا اجماع تکراری اجرا میشود که باعث شده سریع تر از بیت کوین باشد اما همچنان در معرض حملات هکرها قرار دارد.
 • Bitcoin Cash – بخشی از بیت کوین که توسط بزرگترین شرکت استخراج بیت کوین و تولید کننده تراشه­های استخراج Bitcoin ASIC پشتیبانی می شود. تنها چند ماه از عمر آن می گذرد، اما اکنون جزء پنج ارز رمزی از نظر سرمایه بازار است.
 • NEM – بر خلاف اکثر ارزهای رمزی که از الگوریتم اثبات کار استفاده می کنند، این سیستم از اثبات اهمیت استفاده می کند، و کاربران در آن باید از قبل مقدار مشخصی کوین را داشته باشند تا بتوانند کوین­های جدیدی را بدست آورند. این مسئله کاربران را تشویق می کند تا منابع خود را خرج کرده و معاملات را دنبال کنند تا میزان اهمیت یک کاربر خاص در شبکه NEM را تعیین کند.
 • Litecoin – یک ارز رمزی با لقب “نقره ای دیجیتال” که در مقایسه با ” طلای دیجیتال” یعنی بیت کوین ساخته شده است. این ارز رمزی نیز بخشی از بیت کوین است، اما بر خلاف جد خود، می تواند بلوک­ها را چهار برابر سریعتر تولید کند و حداکثر تعداد کوین­های آن چهار برابر ۸۴ میلیون است.
 • IOTA – این تکنولوژی دفتر کل پیشرفته ارز رمزی ” Tangle” نامیده می شود و در این روش نیاز است که فرستنده­ی یک معامله اثبات کار را انجام دهد که باعث تایید و تصدیق دو معامله می­شود. بنابراین، IOTA معدنچیان اختصاصی را از فرایند حذف کرده است.
 • NEO – یک شبکه قرارداد هوشمند است که به انواع قراردادهای مالی و برنامه­های توزیع شده شخص ثالث اجازه می دهد تا بر اساس آن توسعه یابد. NEO اهداف مشابه اهداف Ethereum دارد، اما در چین توسعه یافته است، که به دلیل بهبود ارتباط با قانون­گذاران چینی و کسب و کارهای محلی، به طور بالقوه می تواند مزایایی به همراه داشته باشد.
 • Dash – یک شبکه دو سطحی است. سطح اول معدنچیانی هستند که شبکه را حفظ و معاملات را ثبت می کنند، در حالی که سطح دوم شامل گره­های ارشد می باشد که معاملات را تقویت کرده و نوع معامله InstantSend و PrivateSend را فعال می­کنند. سطح اول به طور قابل توجهی سریعتر از بیت کوین است، در حالی که سطح دوم کاملا ناشناس است.
 • Qtum – ادغام تکنولوژی های Bitcoin و Ethereum است که برنامه­های تجاری را هدف قرار می دهد. این شبکه از قابلیت اطمینان بین کوین استفاده می­کند، همزمان با اینکه اجازه استفاده از قراردادهای هوشمند و برنامه­های توزیع شده را می­دهد، اغلب کار را در شبکه Ethereum صورت می­گیرد.
 • Monero – یک ارز رمزی با قابلیت­های معاملات خصوصی می باشد و به دلیل آرمان­های باز و خصوصی آن یکی از فعال­ترین جوامع است.
 • Ethereum Classic – یک نسخه اصلی و اولیه از Ethereum است. پس از آنکه یک سازمان مستقل غیر متمرکز در بالای Ethereum اصلی هک شد، این تقسیم بندی صورت گرفت.

 

چگونه ذخیره شود

برخلاف اغلب ارزهای سنتی، ارزهای رمزی دیجیتالی هستند که شامل یک رویکرد کاملا متفاوت به خصوص در زمان ذخیره­سازی می­باشند. از لحاظ فنی، شما واحدهای ارز رمزی خود را ذخیره نمی کنید؛ در عوض این یک کلید خصوصی است که برای امضای معاملاتی که نیاز به ذخیره سازی امن دارند استفاده می کنید.

چند نوع کیف پول ارز رمزی وجود دارد که نیازهای مختلف را تامین می کنند. اگر اولویت شما حریم خصوصی باشد، ممکن است کاغذ یا کیف پول سخت افزاری را انتخاب کنید. این موارد امن­ترین روش­های ذخیره سازی سرمایه­ی رمزی شما هستند. کیف های پول “سرد” (آفلاین) نیز وجود دارند که در هارد دیسک و کیف­های آنلاین شما ذخیره می شود و می توانند وابسته به مبادلات و یا پلتفرم­هایی مستقل باشند.

نحوه خرید

در هنگام خرید بیت کوین گزینه­های مختلفی وجود دارد. برای مثال، در حال حاضر تقریبا ۱۸۰۰ دستگاه خودپرداز بیت کوین در ۵۸ کشور وجود دارد. علاوه بر این، شما می توانید بیت کوین را با استفاده از کارت­های هدیه، مبادلات ارز رمزی، اعتماد سرمایه گذاری و حتی بصورت چهره به چهره خریداری کنید.

در دیگر ارزهای رمزی که محبوبیت کمتری دارند، گزینه­های خرید به این اندازه متفاوت نیستند. با این حال، مبادلات متعددی وجود دارد که می توانید کوین­های-رمزی مختلفی را به ارزهای مسطح و یا بیت کوین خریداری کنید. تجارت چهره به چهره نیز راهی محبوب برای به دست آوردن کوین است. گزینه­های خرید به نوع ارز رمزی، محبوبیت آنها و همچنین موقعیت مکانی شما بستگی دارد.

 

رهبران عقیده­ای یا فکری

 • ویتالیک بوترین – نابغه حامی دومین ارز رمزی ارزشمند دنیا- Ethereum.
 • آندریاس ام آنتونوپولوس- بنیانگذار بیت کوین و نویسنده “تسلط بر بیت کوین”.
 • چارلی لی- خالق Litecoin.
 • نیک زابو- زابو با شروع کار در زمینه ارز رمزی در سال ۱۹۹۸ و پیشنهاد BitGold (جد بیت کوین) به یک متخصص تبدیل شد.
 • براون آرمسترانگ – یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل شرکت Coinbase.
 • بروک پیرس – یکی از بنیانگذاران Capital Blockchain.
 • باري ا. سيلبرت – بنیانگذار و مدير عامل گروه ارزيابي ديجيتال.
 • دان تاپسکات- رئیس و مدیرعامل The Tapscott Group, Inc .
 • اریک تی وورهیس – بنیانگذار و مدیر عامل شرکت ShapeShift.io.
 • لورا شین – سردبیر ارشد در Forbes و خبرنگار ارشد گروه Forbes Fintech.
 • الکس تپسكات – یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل موسسه تحقیقاتی Blockchain.
 • راجر ک. ور – سرمایه گذار فرشته بیت کوین و بنیانگذار بیت کوین.
 • جیان وو – یکی از بنیانگذاران و مدیر Bitmain Technologies, Ltd .
 • مارک ال آندرسن- یکی از بنیانگذاران Netscape Communications و یکی از بنیانگذاران LoudCloud.
 • گاوین اندرسن – دانشمند ارشد بنیاد بیت کوین و برنامه نویس ارشد Bitcoin Core .
 • آدم بک- یکی از بنیانگذاران و رییس Blockstream.
 • اولیور ت. بوسمن- رئیس Crypto Valley Association و بنیانگذار Bussmann Advisory.
 • تار دیمستر – سردبیر Adamant Research .
 • ملتم دمیستر – مدیر توسعه Digital Currency Group.
 • فرد ارسام – یکی از بنیانگذاران Coinbase.

 

کجا می­توان درباره ارزهای مرزی بحث کرد

 • CryptoCompare
 • Talk Cryptocurrency
 • Bitcoin Talk
 • Coingage
 • Bitcoin Wealth Club
 • Warriors BTC
 • Bitcoin Subreddit
 • EthereumSubreddit
 • LitecoinSubreddit
 • Cryptocurrency Subreddit

 

آینده ارز رمزی

بیل گیتس، بنیانگذار مایکروسافت، سرمایه گذار بشردوست:

“بیت کوین هیجان انگیز است، زیرا نشان می دهد که چقدر می­تواند ارزان باشد. بیت کوین بهتر از ارز است، زیرا شما مجبور نیستید در یک مکان باشید و البته برای معاملات بزرگ، ارز بسیار نامناسب می شود. “

ریچارد برانسون، بنیانگذار Virgin Galactic و بیش از ۴۰۰ کسب و کار دیگر:

“خوب، من فکر می کنم موفق باشد. ممکن است ارزهای دیگری مانند آن وجود داشته باشد که حتی بهتر باشند. اما در عین حال، صنعت بزرگی در اطراف بیت کوین وجود دارد. مردم سرمایه­هایی را با بیت کوین بدست آورده اند، و برخی هم پول خود را از دست داده­اند. این یک چیز بی­ثبات است، اما مردم نیز پول را از بی­ثباتی بدست می آورند. “

 

آل گور، معاون پیشین رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا:

“هنگامی که ارز بیت کوین از ارز به پول نقد تبدیل می­شود، این تبدیل باید تحت برخی ضمانت­های قانونی باقی بماند. من فکر می­کنم در دنیای بیت کوین یک الگوریتم جایگزین عملکرد دولت را شده است … [که] در واقع بسیار خوب است. “

 

اریک اشمیت، رئیس اجرایی گوگل:

“[بیت کوین] یک دستاورد رمزنگاری بسیار مهم است … توانایی ایجاد چیزی که در جهان دیجیتال قابل کپی نیست ارزشمند است … بسیاری از مردم کسب و کار را بر اساس آن خواهند ساخت.

 

پیتر تیل، بنیانگذار PayPal:

“PayPal به دنبال ایجاد یک ارز جدید بوده است. ما در این موضوع شکست خوردیم و فقط یک سیستم پرداخت جدید ایجاد کردیم. من فکر می کنم بیت کوین در سطح یک ارز جدید موفق بوده است، اما سیستم پرداخت آن تا حدودی ضعیف است. استفاده از آن بسیار سخت است و این چالش بزرگ در بیت کوین است. “

No Comments
Post a comment

11 − یازده =