به دیجیتال ارز خوش آمدید

Blog

چگونه بیت کوین ها را در فروشگاهم بپذیرم؟

کسب و کارها موجود در دنیا در حال به این مطلب  پی برده­اند که در دنیا به توسعه و استفاده از یک استراتژی بیت کوین پرداخته می­شود- کافی است تنها به Overstock و TigerDirect توجه کنند.

اول از همه اینکه استفاده از بیت کوین راحت است؛ این ارز معاملات سریع همراه با هزینه­ی کم را در مقایسه با کارت­های اعتباری فراهم می­کند و همچنین مزایای دیگری را نیز ارائه می­دهد. سادگی در اطلاع رسانی با این پیام که “بیت کوین در اینجا مورد قبول است” باعث جلب توجه رسانه­های خبری به آن شده است. کاربران بیت کوین نیز می­کوشند تا از یک کسب و کار مرتبط با بیت کوین حمایت کنند.

 

اما یک رستوران خانوادگی یا یک خرده فروشی کوچک آنلاین چگونه می­توانند پرداخت­های بیت کوین داشته باشند و کسب و کار آنها با بیت کوین رونق بگیرد؟

مرحله ۱a: ایجاد آدرس بیت کوین شما

ابتدا شما به یک کیف پول بیت کوین نیاز خواهید داشت. این آدرسی است که مشتریان پول خود را به آن ارسال خواهند کرد، و این پروسه شباهت زیادی به ایمیل دارد: آنها آدرس شما را وارد کرده (یا به احتمال بیشتر، کد QR شما را با گوشی هوشمند اسکن کنند)، و مبلغ مورد نظر را وارد کرده و روی گزینه­ی “ارسال” می­زنند.

همانند صندوق­های پول، احتمالا شما نیاز خواهید داشت که در پایان کسب و کار روزانه پول را از صندوق برداشت کرده و آن را در جای امنی ذخیره کنید. در کل این روش خوبی است که تنها میزان کمی از بیت کوین­های خود را برای استفاده روزانه روی کامپیوتر، موبایل، یا سرور خود نگه دارید. ممکن است شما بخواهید بخش عمده­ای از پول خود را در محیط امن­تری ذخیره کنید.

 

در اینترنت، شما به آسانی می­توانید آموزش­هایی در مورد چگونگی راه­اندازی کیف پول بیت کوین بیابید.

 

مرحله ۱b: استفاده از یک پردازشگر پرداخت

اگر فرآیند فروش شما پیچیده­تر از این باشد که پرداخت­های بیت کوین مستقیما به کیف پول شما انتقال یابد، یا اگر تراکنش­های زیادی را در طول ساعات کسب و کار خود باید مدیریت کنید، می­توانید از پردازشگر پرداخت استفاده کنید. BitPay و Coinbase دو نمونه شناخته شده از پردازشگرهای پرداخت هسستند.

پردازشگر­های پرداخت ما به ازای سرویس­هایی که ارائه می­دهند یا به صورت درصدی هزینه (کارمزد) خود را برداشت می­کنند یا به صورت ماهانه این هزینه را کسر می­نمایند، اما قیمت­های آنها در مقایسه با آنچه شرکت­های کارت اعتباری (Credit card) یا PayPal کسر می­نمایند بسیار ارزانتر است.

بعلاوه، پرداشگرهای پرداخت تعداد کمی اپلیکیشن­ از تکنولوژی خود ارائه خواهند داد: شما می­توانید صورت حساب­ها را ایمیل کنید، یک POS را راه اندازی کنید (به عنوان مثال اگر شما یک رستوران یا کافه دارید مفید است) یا یک افزونه­ی کارت خرید را به فروشگاه آنلاین خود اضافه کنید.

در نهایت، اگر شما نمی­خواهید بیت کوین خود را حفظ کنید (تامین کنندگان و موجر شما پول نقد می­خواهند) این پردازشگرها می­توانند پول شما را فورا به پول نقد تبدیل کنند.

مرحله ۲: پذیرش بیت کوین را تبلیغ کنید

این کار کمک زیادی می­کند تا به مشتریان خود نشان دهید که شما بیت کوین را قبول می­کنید. اگر شما یک پیشخوان آنلاین دارید، دکمه­ی “اینجا بیت کوین قبول می­شود” را در ظاهر وب­سایت خود قرار دهید، که حالت ایده­آل این است که آن را در جایی بگذارید که گزینه­های مربوط به PayPal، MasterCard، Visa و … در آن جا قرار دارند.

اگر شما از روش­های سنتی (غیرآنلاین) استفاده می­کنید، برچسب­های مشابهی را برای درب­ها یا صندوق پول خود قرار دهید.

 

مرحله ۳: دفترداری (ثبت معاملات در دفتر) و مالیات­ها

از حسابدار خود بخواهید مشخص نماید که چگونه سوابق سوابق معاملات بیت کوین یا لیتکوین یا دارک کوین یا هر نوع آلتکوین حفظ می­شود. برخی شرکت­های حسابداری شروع به پدیدار شدن کرده­اند که در زمینه­ی بیت کوین و دیگر ارز­های دیجیتال تخصص دارند. نمونه­ای از این شرکت­ها Bitcountant است.

Tax ninja در ایالت سانفرانسیسکو شرکت دیگری است که می­تواند مسائل مالیاتی مرتبط با بیت کوین را مدیریت کند. ماتیو واتلی بنیان گذار Tax Ninja در ماه مارس به مجله­ی Businessweek گفته است که برای کسب وکارهای بیت کوین آمریکایی، رعایت تعهدات مالیاتی تحت دستورالعمل­های IRS (خدمات درآمد داخلی) نسبتا ساده است.

No Comments
Post a comment

20 − هفت =