به دیجیتال ارز خوش آمدید

Blog

ICO چیست؟

ICO چیست؟
عرضه اولیه سکه یا Initial Coin Offering به معنای جذب سرمایه و تامین مالی جمعی در ارزهای دیجیتال و فعالیت‌های وابسته به بلاک چین برای راه‌اندازی یک ایده است.«عرضه اولیه سکه» در واقع یک رویداد است که آن را «فروش جمعی» (crowdsale) نیز می‌نامند. در «عرضه اولیه سکه»، یک شرکت ارز دیجیتال خود را با هدف دریافت پول و تامین مالی عرضه می‌کند و معمولا مقدار مشخصی توکن از ارز دیجیتال مورد نظر عرضه می‌شود و این مقدار ارز دیجیتال به مخاطبان علاقمند حاضر فروخته می‌شود. معمولا در ازای این مقدار توکن فروخته شده ارزهای دیجیتال یا پول رسمی دریافت می‌شود.

چرا پروژهE2C به صورت ICO است؟
تاکنون ارزهای دیجیتال مختلفی توانسته‌اند با شیوه «عرضه اولیه سکه» به سرمایه مورد نیاز برای توسعه دست یابند. اولین پروژه‌ای که به این نوع تامین مالی روی آورد، مسترکوین (Mastercoin) بود که با این شیوه توانست با فروش توکن‌های خود به ۵ میلیون بیت کوین در سال ۲۰۱۴ دست یابد. شرکت‌های دیگری نیز به «عرضه اولیه سکه» پرداخته‌اند که برای نمونه می‌توان به اتریوم (Ethereum) در سال ۲۰۱۴ و یا ویوز (Waves) در سال اشاره کرد که به ترتیب ۱۸ و ۱۶ میلیون دلار با این شیوه به دست آوردند. عرضه اولیه سکه یک شیوه موثر و سودمند برای تامین مالی پروژه‌های ارز دیجیتال است. البته برای اینکه این شیوه موثر باشد، حتما باید برنامه‌ای دقیق و نیز تیمی حرفه‌ای پشت آن قرار داشته باشد.

پروژه E2C با استفاده از سیستم ICO تا به الان بالای ۴۰۰۰ نفر سرمایه گذار و بالای ۸۰ میلیون دلار سرمایه جذب کرده است. این پروژه در نظر دارد در مدت کمتر از ۵۰۰ روز به هدف مالی ICO خود برسد و در ادامه به سمت هدف اصلی خود یعنی درگاه مالی قدرتمند در مبادلات الکتریسیته حرکت کند.
در روند ICO و فروش توکن E2C به این صورت شرکت در ازای آن سه چیز به دست می‌آورد: سرمایه‌گذار، مشتری و مُبَلِغ. تمامه چیزهایی که یک پروژه موفق خواستار آن است.

No Comments
Post a comment

سیزده + 13 =